Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Miejsce do wyrażania Waszych poglądów.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę monitorującą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:46

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Podróże w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć dom przed mrozami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Dokupiłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie mogę zweryfikować czy piec funkcjonuje poprawnie i jaka jest w pomieszczeniach zaprogramowana temperatura. Dlatego pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś miał do czynienia z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Dzień dobry, odpowiedź na twoje pytanie odnajdziesz tutaj: fizjoterapeuta dziecięcy Rzeszów . Dalej masz schemat, który obrazuje możliwości obecnych systemów alarmowych . Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć rozmaitego rodzaju czujniki. Najczęściej montowane są te, które sygnalizują włamanie do budynku. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 15:50 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Cześć. Obecnie systemy Satel mają sporo możliwości. Natomiast kłopotem może być twoja instalacja systemu alarmowego w budynku. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony z głową to będzie można bez kłopotu zainstalować tego rodzaju czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż systemów monitoringu nie został do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz przyzwoity schemat montażu alarmu: odnośnik, który pokazuje możliwości współczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie budowy domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana przeważnie na strychu.

podobne tematy:


Wróć do „Gadu Gadu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości