Potrzebuję firmy, która robi natryski prysznicowe na wymiar

Miejsce do wyrażania Waszych poglądów.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Potrzebuję firmy, która robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, szukam sprawdzonego wykonawcy, który para się montowaniem kabin prysznicowych na podany wymiar. Mam do zrobienia dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dostosowana do niepełnych wysokości w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Bardzo proszę o namiary na firmy z Mazowsza.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Szukam fachowca, który projektuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie wie kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele wieków temu zauważono, iż grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich ubrań. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli wykonywać szklarze z Egiptu. To oni także, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło podobne do tego jakie znamy obecnie wytworzyli dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać większą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co pozwoliło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś ofertę tych ludzi z okolic Warszawy opinie klientów - mają bardzo ciekawe realizacje Obrazek Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie internetowej to właśnie mają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich oferty podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Potrzebuję fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie miałem pojęcia że są tego rodzaju kabiny prysznicowe. Właśnie buduję dom i dumałem jak zaprojektować łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina to strzał w 10. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dzięki za link do tej strony.

podobne tematy:


Wróć do „Gadu Gadu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość